PARKLARIMIZI İLK OLARAK BURADA TASARLIYORUZ.

 

Parklarımız birbirinden başarılı endüstriyel tasarımcılar tarafından uzun mesailer harcanarak;

hayal gücümüzün sınırlarını aşan çalışmalar ile meydana gelmektedir.

Tasarıma Başlarken

TASARIMA
BAŞLARKEN

 

 

Tasarımcılarımızın birbirleri ile olan samimi ve iyi iletişim becerileri yaptıkları işe yansımaktadır. Sahip oldukları enerji tasarımın başlangıcından parkın kurulumana kadarki olan süreçte önemli bir role sahiptir. Tasarımcılarımızın dikkat ettiği çok önemli bazı noktaları şöyle sıralayabiliriz:

 

  • Proje nereye ve hangi iklimi göre yapılıyor 
  • Oyun alanı içerisinde neler olmalı
  • Projeyi ne kadar sürede teslim etmek gerekiyor
  • Oyunu en kolay nasıl sevdirebiliriz
  • Park, hangi yaş grubuna yönelik olacak?
  • Hedef yaş grubu nedir?
  • Park içinde yer alan kaydırak, salıncak, halatlı oyunlar vb konularda özel bir istek var mı?
  • Oyun Parkının kurulacağı alanın büyüklüğü

EN İYİSİ İÇİN ÇABALAYAN BİR

DİZAYN EKİBİ

 

Çocuk oyun alanları tasarlanırken göz önünde bulundurulması gereken bir çok ince detay vardır. Bir oyuncağın ya da oyun grubunun bir çocuk tarafından ne kadar beğenileceği, onun sağlığına ve fiziksel gelişimine ne kadar büyük bir katkı sağlayacağı bizler için önemli ayrıntılar arasındadır. Özellikle oyun alanında kaza gibi bir olumsuz bir durum ile karşılaşılmaması için emek dolu mühendislik hesaplamalar ve çalışmalar yapılmaktadır. Gelecek nesillerin kaliteli ve eğlenceli yaşamı için büyük çaba gösteren güzel bir ekiple çalışıyoruz.
Hayatın koşturma içerisinde yer alan temposuna bir mola verip çocuklarını eğlenceye kavuşturmak isteyen aileleri çok iyi anlıyor ve onlar için çalışıyoruz.

Dizayn
Sanat ve Tasarım

SANAT VE TASARIM 

 

Hayal Gücü 

Oyun parklarının yapımını talep eden tarafların beklentilerine en iyi sonucu verebilmek için öncelikle ekibimizin karşı tarafı doğru anlaması ve sonrasında atılacak adımlarda hayalinde oluşturduklarını müşterinin beğenisine uyarlayarak sunum haline getirmesi projenin başlangıcı için büyük önem taşımaktadır.

Sanatsal Görsel Çizim
Sanat ruhunu bir an olsun hayatından çıkarmadan profesyonel iş yaşamını devam ettiren tasarımcılarımızın hayallerde oluşan parkları sanal gerçekliğe taşıma aşamalarında öncelikle eskiz çalışmaları ve sonrasında da bilgisayar destekli 3D tasarım programları bu alanda büyük destek sağlamaktadır. Parkın tamamlandığında nasıl bir görünüme sahip olacağı; parkın proje aşamasındayken aldığı görünüm ile herhangi bir hataya yer vermeden gün yüzüne çıkar. 

Ayrıntılar
Parkın mekanik aksamlarının birbirine bağlanması, yüksekliği, oyun grubunda kullanılan materyallerin birbirine olan etkisi ve mukavemeti gibi fiziksel gerçek hesaplamalar detay çalışmalarında yapılmaktadır.

ÜRETİM BAŞLANGICI

VE SÜRECİ

 

Tasarım işlemleri tamamladıktan sonra birbirinden yetenekli, uzman ve mühendis ekibin iş birliği ile elle tutulur, gözle görülür hale geleceği bölüme geliyoruz. 

Fikir, dizayn, malzeme, üretim, lojistik çalışmaları gibi bir çok gerekli alanın içinde bulunduğu İzmir Torbalı'da bulunan İTOP OGS bulan 24 bin m2 alan için de bulanan fabrikamızda üretim tüm heyecanıyla başlar. Tüm bu çalışmaların fabrikamızın çatısı altında yapılıyor olması sonuca çok daha hızlı ulaşmamızı sağlar. Herhangi bir aksaklık olması durumunda, alanında uzman ekipler tarafından gerekli müdahalenin yapılmasına olanak tanır. Zaman kaybının önüne geçer.
Kurulumun her aşamasında genel güvenlik kuralları doğrultunda, kalite kontrol uzmanların tarafından Avrupa standartlarına uygun kalite kontrol testleri uygulanarak, işin kusursuz bir şekilde teslim edilmesi amaçlanır.

Üretim Başlangıcı ve Süreci
Teslimat ve Montaj

TESLİMAT

VE MONTAJ

 

Üretimi tamamlanan oyun gurupları ve ekipmanlar hiçbir zarar görmemesi için özenle paketlenir ve alanında uzman transfer ekibi tarafından yüklemesi yapılır. Transferi gerçekleştirecek tır vb araçlar içlerinde taşıdıkları malzemeler ile birlikte sigortalanır ve teslimata kadar herhangi bir mağduriyetin yaşanmasının önüne geçer. 
Kalite kontrol mühendislerimiz ve ekibimiz tarafından son aşama da denetimden geçerek ait oldukları yere ulaştırılır.

Ayrıca kurulumun gözetimini de sunuyoruz. Denetçiler süreçte uygulamalıdır ve yerel müteahhitlerle işbirliği yapacaktır. Kurulum öncesi ve sırasındaki hazırlıklar planlanacak ve daha fazla detay müşteri ile birlikte kararlaştırılacaktır.

ÜRETİM TEKNOLOJİLERİMİZ

Mekanik kabiliyetlerimiz genel olarak özetlenirse;

Yüzey İşlemleri:

Manuel Polisaj Makineleri

Kaplama Tesisleri: 

Toz Boyama Tesisi

Platformlar: 
Cumaru, Robinia veya Superwood

Mekanik İşlemler:

CNC ROUTER

MANUEL KAYNAK

ROTASYON

PRESS TONAJ KAPASİTESİ

1 Tondan 40 Ton’a Kadar

 

 

Günümüz çağın teknolojisini kullanarak modellenen tasarımları CNC (sac,boru,büküm) lazer kesim ile ürünlerimizi daha hızlı ve hata payını minimuma indirerek üretiyoruz.

Bizi bir adım öne koyan özelliğimiz, çocuklarımızın güven içinde oyun oynayabilecekleri oyun alanları üretiyoruz.

Müşterilerimize geniş bir hammadde seçeneğinin yanı sıra çok çeşitli yüzey opsiyonları sunuyoruz. Bu opsiyonları doğru teknoloji ve proseslerle hedeflenen esneklik, kalite, zaman ve maliyette ürünlere dönüşüyoruz. 

 

 

Üretim Teknolojileri